Światowe Igrzyska Lotnicze w Dubaju: Polska reprezentacja wróciła z siedmioma medalami!

Światowe Igrzyska Lotnicze w Dubaju przeszły do historii. Zawodnicy Aeroklubu Polskiego do samego końca walczyli o jak najlepsze wyniki sportowe i dzisiaj mają się czym pochwalić. Polska reprezentacja zdobyła na Igrzyskach w Dubaju 2 złote medale oraz 5 srebrnych krążków. Do tego należy jeszcze dołożyć trzy „małe” medale w konkurencjach akrobacyjnych.

Polska reprezentacja ze Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju wróciła w świetnych nastrojach. Na Igrzyskach dwa razy rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego – zdobyliśmy dwa złote medale i pięć srebrnych. Tym samym, Polska znalazła się w czołówce medalowego rankingu.

Medale polskiej reprezentacji – I tydzień w Dubaju

Złoto, a zaraz potem srebro – to pierwsze trofea, które Polacy zdobyli na Igrzyskach w Dubaju. Złoty medal wywalczył Wojciech Bamberski, pilot sterowca, startujący w dyscyplinie Hot Air Airships. Z kolei Artur Kielak został srebrnym medalistą w akrobacji samolotowej. Oprócz tego Artur Kielak orazMaciej Pospieszyński zdobyli trzy „małe” medale w konkurencjach akrobacyjnych. Artur srebro i brąz w akrobacji samolotowej, a Maciej srebro w akrobacji szybowcowej.

Medale polskiej reprezentacji – II tydzień w Dubaju

W drugim tygodniu trwania Igrzysk przyszedł czas na kolejne medale. Choć warunki dyktowała wietrzna pogoda, to polscy zawodnicy spisali się na medal, i to dosłownie. Na początek, tego samego dnia zdobyliśmy złoto i dwa srebra. Reprezentant Polski, Sebastian Kawa w ekscytującym szybowcowym wyścigu równoległym wywalczył złoty medal Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju.

Euforia po mistrzostwie Sebastiana Kawy nie zdążyła jeszcze opaść, gdy przyszły kolejne fantastyczne wieści – dwa srebrne medale zdobyli Bolesław Radomski iDariusz Lechowski, polska załoga w samolotowym lataniu nawigacyjnym. W konkurencji Air Navigation Race Polacy pokonali m.in. francuskich Mistrzów Świata w lataniu rajdowym, ustępując ostatecznie jedynie teamowi z Norwegii. Z kolei w Top Air Navigatrion Race wyprzedziła ich tylko załoga z Niemiec.

Potem przyszedł czas na konkurencje śmigłowcowe. I tu znowu Polacy pokazali co potrafią. Po zaciętej walce, Michał Szamborski i Marcin Szamborski zdobyli srebro.

Ostatni, rezerwowy dzień zawodów wykorzystał motoparalotniarz Piotr Ficek.Polak w slalomie motoparalotniowym stanął na drugim miejscu na podium, powiększając dorobek medalowy Polski.

Czwarte miejsce najgorsze dla sportowca

Blisko podium i kolejnego medalu był nasz kolejny motoparalotniarz – Marcin Bernat, który jednym punktem przegrał brąz z Francuzem Jeremy Penone.

Choć podium było bardzo blisko, nie udało się niestety zdobyć medalu polskim spadochroniarkom. W konkurencji na celność lądowania polska drużyna spadochronowa kobiet ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Gratulujemy ogromnie!

http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/swiatowe-igrzyska-lotnicze-w-dubaju-polska-reprezentacja-wrocila-z-siedmioma-medalami/

DUBAI

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz