Puławski i Kawa: Rosyjska gościnność to nie mit

Wszyscy polscy szybownicy startujący w tegorocznej edycji Sailplane Grand Prix są już na lotnisku docelowym w rosyjskim obwodzie lipieckim. To właśnie w Usman rozegrana zostanie jedna z 9 eliminacji do Szybowcowego Grand Prix 2016. Na razie pogoda przeszkadza w trenowaniu, ale zawodnicy mają szansę okiełznać wypożyczone im szybowce.

Zawodnik Aeroklubu Ostrowskiego Jakub Puławski jest już w Usman od tygodnia. Dopiero wczoraj uzyskał walidację licencji szybowcowej, która pozwala mu latać na terenie Federacji Rosyjskiej. Kilka dni temu dołączyli do niego multimedalista i najsłynniejszy polski szybownik Sebastian Kawa oraz jego ojciec Tomasz. Wszyscy chwalą sobie rosyjską gościnność.

Rosjanie specjalnie na potrzeby eliminacji do 7. edycji Sailplane Grand Prix stworzyli miasteczko na lotnisku. Szybownicy biorący udział w zawodach otrzymali zakwaterowanie w komfortowych i drewnianych domkach. Wyżywienie funduje lokalny biznesmen Anton. Jakub Puławski to nie jedyny reprezentant Aeroklubu Ostrowskiego w Usman. W roli sędziego występować tam będzie Wojciech Batog.

fot. Jakub Puławski, Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów

tekst: wlkp24.info

Zmagania naszych zawodników można śledzić na stronie Sebastiana Kawy http://www.sebastiankawa.pl/ oraz na FB https://www.facebook.com/SzybowcowaKadraNarodowaJuniorow/

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz