Zwycięzcy z Turbi.

Na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi zostały rozegrane 41. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Otwartej, Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Standard oraz Regionalne Zawody Szybowcowe w klasie Klub-B.

41. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Otwartej, Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Standard oraz Regionalne Zawody Szybowcowe w klasie Klub-B odbywały się na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w dniach 29 kwietnia – 8 maja. Łącznie w rywalizacji wzięło udział około 50 pilotów, najwięcej – ponad 30 – wystartowało w KZS Standard.

Pogoda nie każdego dnia pozwoliła na rozegranie zaplanowanych konkurencji. Pechowy był już początek szybowcowych zmagań w Turbi – 30 kwietnia loty odwołano z powodu warunków atmosferycznych. Ale np. już 1 maja był dniem lotnym. 7 maja niestety także nie latano, a kolejnego dnia ogłoszono wyniki.

Zwycięzcą 41. Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Otwartej został Jakub Barszcz z Aeroklubu Orląt w Dęblinie (ASG 29), wicemistrzostwo wywalczył Christoph Matkowski z Aeroklubu Gliwickiego (ASH 31/21m), miejsce trzecie przypadło Januszowi Centce z Aeroklubu Leszczyńskiego (ASG 29E).

Z zadaniami w Krajowych Zawodach Szybowcowych w klasie Standard najlepiej poradził sobie Łukasz Błaszczyk z Aeroklubu Ostrowskiego (Discus 2a), który pokonał m.in. drugiego na podium Witolda Czarnika z Aeroklubu Rzeszowskiego (Jantar std 3) oraz trzeciego Tomasza Rubaja z Aeroklubu Gliwickiego (Jantar std 2).

Czołówka Regionalnych Zawodów Szybowcowych w klasie Klub-B to Zenon Wajda z Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej (G103 Twin II), Bogusław Sikora z Aeroklubu Nowy Targ (Junior) oraz reprezentujący Aeroklub PLL LOT Adam Biały(Junior).

źródło: lotniczapolska.pl
fot.: JK

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz