Zakończyły się Szybowcowe Mistrzostwa

W sobotnie popołudnie, 23 maja, odbyła się uroczystość zakończenia Szybowcowych Mistrzostw Polski w Klasie Otwartej oraz Krajowych Zawodów Szybowcowych w klasie Klub A…

Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły przeprowadzić wystarczającą ilość konkurencji, tym samym zawody zostały zaliczone. Podczas uroczystości wręczono kilka zaległych nominacji do kadry narodowej. Ze względu na przesunięcie terminu zakończenia Mistrzostw na uroczystości zabrakło przedstawicieli władz.

W Krajowych Zawodach Szybowcowych w klasie Klub A zwyciężył Zbigniew Górecki z Aeroklubu Łódzkiego, drugie miejsce zajął Michał Lewczuk z Aeroklubu Warszawskiego, zaś trzecie zawodnik z Litwy, Linas Miezlaiskis.

W Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej zwyciężył Sebastian Kawa z Aeroklubu Bielsko-Biała, na drugim miejscu uplasował się Adam Czeladzki z Aeroklubu Warszawskiego. Trzecie miejsce zajął Christoph Matkowski z Aeroklubu Białostockiego.

Chciałbym w imieniu zawodników powiedzieć, że bardzo dobrze przygotowaliście te zawody dla nas. Że mogliśmy polatać nad wspaniałym terenem, nad Lasami Janowskimi i Górami Świętokrzyskimi. Dla mnie to ciekawe doświadczenie i jeden z niewielu medali Mistrzostw Polski– mówił Sebastian Kawa.

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali medale, grawerowane statuetki, nagrody pieniężne od 1 tys. do 3 tys. zł, w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy uczestnicy zawodów dostali pamiątkowe dyplomy.

Dzięki jednemu ze sponosorów, zapoczątkowano nową tradycję. Ufundowany został Puchar za Największą Prędkość uzyskaną na zawodach. Największą prędkość tegorocznych Mistrzostw uzyskał Adam Czeladzki. Do niego trafił Puchar, składający się z części stałej i przechodniej. Ta ostatnia ma od teraz trafiać do zwycięzcy w Klasie Otwartej.

MPet http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=35689

fot.: stalowemiasto.pl

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz