ZMIANA TERMINU! XV edycja Szkoły Meteorologii Lotniczej „ATMOSFERA W RUCHU”

IMGW i Aeroklub „Żar” zapraszają do udziału w XV edycji Szkoły Meteorologii Lotniczej „ATMOSFERA W RUCHU”, która odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym TRÓJKA ” w Międzybrodziu Żywieckim w dniach 04-09 kwietnia 2016 r.

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu: Poznanie nowych technik i metod analizy pogody. Szkolenie zawiera warsztaty oparte na case study – zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Wykłady z różnych dziedzin lotnictwa i zagadnień z nim ściśle powiązanych. Rozbudowanie umiejętności i rozwój osobisty.

Adresaci szkolenia: Osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu meteorologii lotniczej nie tylko teoretycznie, ale najbardziej w praktyce.

Narzędzia wykorzystywane podczas szkolenia: warsztaty oparte na case study, praca zespołowa w małych grupach, wykłady, twórcza dyskusja.

W ramach wykładów oraz zajęć praktycznych poruszone zostaną następujące zagadnienia:
kompleksowa analiza i prognozowanie konwekcji, burz, oblodzenia i turbulencji; praktyczna interpretacja obrazów radarowych; zastosowanie diagramów aerologicznych w prognozach konwekcji; analiza wypadków lotniczych; aspekty meteorologii dla potrzeb szybowcowych; interpretacja modeli numerycznych.

Organizatorzy: Rafał Bąkowski – IMGW-PIB Warszawa, Bogdan Drenda – Aeroklub Żar, Leonard Brzozowy – IMGW-PIB Warszawa – sprawy merytoryczne; Anna Kłokowska-Siejek – IMGW-PIB Warszawa- sprawy organizacyjne.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy poniżej:

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz