X Akademickie Mistrzostwa na Celność Lądowania

Akademicki Klub Lotniczy ma przyjemność organizować w tym roku już X Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania. Jubileuszowe zawody odbędą się w dniach 10 – 12 czerwca 2016 r. we Wrocławiu na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego.

Zawody polegają na wylądowaniu szybowcem jak najbliżej wyznaczonego wcześniej na lotnisku punktu. Każdy pilot wykonuje lot w towarzystwie instruktora, po wykonaniu kręgu, pilot schodzi do lądowania. Odległość od punktu liczona jest w linii prostej do środka osi głównego koła szybowca.

Zawody, które mają promować szybownictwo, jako dyscyplinę sportu, cieszą się coraz większa popularnością wśród studentów z całej Polski. Mistrzostwa, co roku gromadzą też coraz większą liczbę fanów wśród mieszkańców okolicy, gdzie odbywają się zawody. Szybowce są nie lada atrakcją, która przyciąga młodych ludzi i całe rodziny.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce Formularz zgłoszeniowy. Szczegółowy harmonogram zawodów zostanie wkrótce opublikowany. Więcej informacji na profilu Akademickiego Klubu Lotniczego PWR na Facebooku.

Akademicki Klub Lotniczy

źródło: www.akl.pwr.edu.pl

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz