Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Otwartej

Piękne zakończenie mistrzostw! Doskonała pogoda i fantastyczne prędkości. Jednak to co najważniejsze to pełna emocji rywalizacja sportowa. Wszak po wczorajszej konkurencji różnice punktowe na szczycie tabeli były minimalne. Dla pozostałych pilotów lot po trasie konkurencji obszarowej z minimalnym czasem oblotu 2,5 godz był przyjemnym relaksem. Zaczęło się wszystko od termiki bezchmurnej i bardzo silnego wiatru wschodniego. Dość szybko utworzyły się jednak cumulusy nad lasem na północ od lotniska. Noszenie przekraczały czasami 3 m.sek a podstawa chmur sięgnęła 2200 m. Kolejni zawodnicy po wykręceniu pułapu odchodzili na trasę. Cel był jeden – dolecieć do szlaku na wschodzie i po nim zaliczyć pierwszą strefę. Potem lot z wiatrem pod tym samym szlakiem do drugiej strefy. Powrót pod szlak i jazda na południowy wschód do strefy trzeciej. Nawrót i pod szlakiem wypracowanie sobie wysokości dolotowej. Potem już spokojny lot do mety przez obszar czwarty. Proste ale najlepsi piloci w tych zawodach osiągnęli imponujące prędkości ponad 140 km/godz. Najlepiej poleciał doskonale sprawujący się w tych zawodach Tomek Dul, który umocni się tym samym na trzeciej pozycji. Andrzej Śmielkiewicz wybronił tytuł Mistrza Polski, tuż za nim był Krzysztof Łuniewski.. Podkreślić należy, że tegoroczni zwycięzcy są doskonałymi pilotami i dziś zdobyte medale nie są kwestą przypadku. Na dodatek pokonali utytułowanych mistrzów – Karola Staryszaka i Łukasza Wójcika w sportowej walce.

Brawo Koledzy i pełen szacunek. Co do startu pilotów spod znaku Gliding Team Klinika Kolasiński to trzeba powiedzieć, że Łukasz Wójcik miał pecha lądując w piątej konkurencji na lotnisku i nie kończąc trasy – jednak całe zawody latał równo i zajmował doskonałe lokaty. Łukasz Grabowski dopiero oswajał się z Dianą i lwi pazur pokazał w ostatniej konkurencji. Ja poleciałem poniżej swoich oczekiwań, a sztywny współczynnik nieco „popsuł” mój ostateczny wynik.

Zawody były natomiast piękne i z dużą ochotą powrócimy znów do Stalowej Woli. Organizatorom bardzo dziękujemy za świetną organizację mistrzostw.

Do zobaczenia już wkrótce.

JK

zdjęcie i tekst: Jurek Kolasiński http://gliding-team.pl

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz