Rozpoczął się Piknik Szybowcowy w Lesznie

Samoloty jak z „Gwiezdnych wojen”, nocne pokazy akrobacji lotniczej z elementami pirotechnicznymi, występy mistrzów z Polski i ze świata, dynamiczne pokazy śmigłowców wojskowych, szybowce, i wiele innych statków powietrznych – to wszystko będzie można obejrzeć w Lesznie na najciekawszych pokazach lotniczych w tym roku w Polsce. Piknik Szybowcowy „Leszno. Rozwiń skrzydła!” to lotnicze święto, którego atrakcje co roku przyciągają rzesze widzów z całej Polski.

Dlaczego warto wybrać się w ostatni weekend czerwca na leszczyńskie lotnisko Centralnej Szkoły Szybowcowej?

Wizyta w Lesznie to okazja do podziwiania grup akrobacyjnych z Europy, których jeszcze w Polsce nie było. W tym roku na niebie pojawią się czterej efektownie latający Włosi z grupy Pioneer Team. Nie lada atrakcją będzie wizyta grupy Patrouille Reva z Francji, latających na trzech samolotach wyglądających jak statki powietrzne floty z „Gwiezdnych wojen”. Po raz drugi z wizytą przybędą dżentelmeni z Wielkiej Brytanii – Twister Aerobatics Team, latający samolotami przypominającymi słynnego Spitfire’a. Na leszczyńskie niebo powróci też widowiskowo latająca grupa polskich Sił Powietrznych – Zespół Akrobacyjny „Orlik”. Wizyta w Lesznie będzie również doskonałą okazją do podziwiania umiejętności pilotów śmigłowców. W „latających czołgach”, jak nazywane są ciężkie bojowe śmigłowce Mi-24, zaprezentują się wojskowi z Inowrocławia.

To będzie niesamowite air show. Organizatorzy przygotowali też wyjątkowy w skali tej części Europy nocny blok pokazów lotniczych. Specjalnie podświetlone w tym celu samoloty, śmigłowce, paralotnie oraz spadochroniarze dzięki wykorzystaniu efektów pirotechnicznych będą kreślić ogniste figury na nocnym niebie.

Ponadto na leszczyńskim niebie będzie można podziwiać:

  • pokazy akrobacji szybowcowej w wykonaniu mistrza świata Macieja Pospieszyńskiego i grupy Aviomet,
  • debiut grupy lotniczej mistrza polski w akrobacji samolotowej Łukasza Świderskiego,
  • Motoparalotniową Kadrę Narodową w konkurencjach mistrzostw świata,
  • spadochroniarzy z grupy Sky Magic i paralotniarzy z grupy Fly2Live i Acrocollective,
  • pokazy baloniarzy,
  • dynamiczne pokazy antyterrorystów i wystawę sprzętu wojskowego,
  • i wiele innych lotniczych niespodzianek.

O komentarz zadba znany i lubiany dziennikarz telewizyjny i radiowy – Tadeusz Sznuk. Gwiazdą muzyczną tegorocznego pikniku będzie jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej – KAYAH. Jako suport wystąpi zespół Ziemia Zakazana – wschodząca gwiazda rockowego grania.

VIII Piknik Szybowcowy „Leszno. Rozwiń skrzydła!” to lotnicze święto, aspirujące do pierwszej ligi europejskich pokazów. Już teraz warto zarezerwować sobie weekend 28-29 czerwca, aby razem z rodziną i przyjaciółmi pojawić się na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie, kolebce polskiego szybownictwa.

Relacje z pikniku na bieżąco można śledzić na https://www.facebook.com/CentralnaSzkolaSzybowcowa

oraz na oficjalnej stronie pikniku http://piknikszybowcowy.leszno.pl/

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz