Polacy kontynuują dobrą passę

Zakończyły się międzynarodowe zawody szybowcowe FCC (Flight Chalenge Cup) 2014 rozgrywane w słowackiej Priewidzy. Zawody FCC co roku cieszą się ogromną popularnością wśród pilotów. W obecnej edycji zgłosiło się ponad 150 zawodników i organizator był zmuszony zastosować dodatkowe kryteria kwalifikacji. Ostatecznie w zawodach wzięło odział 116 pilotów z 12 krajów, wśród nich aż 40 z Polski.

W ciągu 12 dni rozegrano 8 konkurencji w 3 klasach: Klub, 15m i Mix (18m + Otwarta). Po wyczerpującej rywalizacji w trudnych warunkach pogodowych najlepszym zawodnikiem w klasie Mix okazał się Zdzisław Bednarczuk z Aeroklubu Bielsko Bialskiego, który we wspaniałym stylu zdeklasował swoich rywali wygrywając aż 5 konkurencji. Kolejno drugie miejsce przypadło w udziale Markowi Szumskiemu z Aeroklubu Warszawskiego a trzecie miejsce zajął Krzysztof Luniewski z Aeroklubu Olsztyńskiego. Tym samym Polacy podkreślili swoją dominację w klasie szybowców o największych rozpiętościach skrzydeł.

W klasie 15m najlepiej z Polaków wypadł Paweł Wojciechowski z Aeroklubu Leszczyńskiego, który pokonał w ostatniej chwili swoich największych rywali i zajął 3. miejsce na podium.

W klasie Klub Polacy tym razem nie mieli tyle szczęścia i zajęli odległe miejsca w tabeli. Najlepszy z Polaków okazał się Zbigniew Górecki, zajmując 6. miejsce.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie http://soaringspot.com/fcc2014/results/

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Komentarze

  1. Marek Szumski
    14 maja 2014 at 16:44

    Najbardziej obłowił się Cousseau 😉

Zostaw komentarz