Podręcznik pilota szybowcowego – praktyka

Podręcznik pilota szybowcowego – praktyka

Wydawnictwo Pileus poszerza ofertę o kolejną ciekawą książkę. W kwietniu rozpocznie się dystrybucja pozycji – „Podręcznik pilota szybowcowego – praktyka”. Publikacja obejmuje bardzo szeroki zakres praktycznej wiedzy, której odbiorcami będą zarówno początkujący jak i doświadczeni szybownicy. Z dystansem i angielskim humorem autor rozjaśnia, ostrzega i podpowiada w jaki sposób uczynić szybownictwo skutecznym i zarazem bezpiecznym. Patronat nad podręcznikiem objęła między innymi Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego.

Jest to obowiązkowa pozycja na półce każdego szybownika. Wiedza zawarta w książce jest wynikiem wieloletniego doświadczenia autora. Z pewnością warto będzie do niej wracać przed rozpoczęciem i w trakcie każdego sezonu lotnego. Podręcznik można potraktować jako osobistego trenera, który wraz ze zdobywanym przez czytelnika doświadczeniem, będzie pomagał odkrywać kolejne aspekty wspaniałego sportu.

Autorem podręcznika jest Ken Stewart, który zajmuje się szybownictwem od 1972 roku, w tym od 1976 roku głównie jako instruktor. Wieloletni trener kadry narodowej szybowników z Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w wielu aspektach tego sportu, szkoleniu przyszłych instruktorów, trenowaniu zawodników w przelotach szybowcowych i przygotowaniu ich do zawodów na światowym poziomie. Jest posiadaczem złotej odznaki z trzema diamentami.

Wydawnictwo Pileus działa na rynku wydawniczym od roku 2012r. W ofercie oprócz książek lotniczych dostępne są między innymi logbooki dla różnych specjalności zgodne z najnowszymi wymaganiami EASA, kalendarze ścienne, terminarze lotnicze.

Aktualnie trwają prace nad kolejnymi pozycjami autorów polskich i zagranicznych. Dla szybowników zapowiadany jest „Podręcznik pilota szybowcowego – teoria”, który w pełni pokryje wymogi EASA w zakresie szkolenia do licencji pilota szybowcowego. Pilotom samolotowym oraz pokrewnym specjalnościom przygotowywane są kolejne pozycje, między innymi z przedmiotów: „Nawigacja”, „Zasady lotu”, czy „Meteorologia”. W planach kolejne tytuły.

Dostępne pozycje wydawnicze znajdą Państwo na stronie sklep.pileus.eu oraz u dystrybutorów, których lista znajduje się na stronie wydawnictwa.

Dodatkowych informacji udziela:

Wydawnictwo Pileus
www.pileus.eu
wydawnictwo@pileus.eu
(22) 393 11 40 (9-17)

Książka będzie wkrótce dostępna w sklepie szybowce.com http://www.szybowce.com/sklep/

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz