Mazurek Dąbrowskiego w Rieti

Złoto dla Łukasza Błaszczyka

Fantastycznie spisał się nasz pilot Łukasz Błaszczyk (Aeroklub Ostrowski). Latając w bardzo trudnym terenie nad Apeninami, w zmiennej burzowej pogodzie, zdecydowanie wygrał mistrzostwa zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Europy w klasie Standard.

Łukasz wykazał się wielkim kunsztem i odpornością psychiczną. Prowadził w klasyfikacji generalnej mistrzostw nieprzerwanie od 3 konkurencji.

Łukasz Błaszczyk: „Latanie w Apeninach jest bardzo wymagające i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Zaprocentował intensywny trening zapoczątkowany w ubiegłym roku na lotnisku Rieti. Rywalizując z najlepszymi europejskimi pilotami w tak trudnym a zarazem pięknym terenie zdobyłem kolejne cenne doświadczenie, które pozwoliło mi wspiąć się na wyższy poziom zaawansowania w lataniu szybowcowym”

Została przełamana kolejna bariera. Nigdy w historii, Polak nie zdobył medalu podczas mistrzostw rozgrywanych w Rieti.

Jest to pierwszy złoty medal Błaszczyka. Poprzedni – brązowy zdobył podczas mistrzostw Europy rozgrywanych dwa lata temu w Ostrowie Wielkopolskim.

Mniej szczęścia mieli pozostali nasi zawodnicy. Przemysław Bartczak (Aeroklub Włocławski) zakończył rywalizację w klasie standard na 17 miejscu

W klasie 15 metrowej nasi młodzi zawodnicy dzielnie walczyli w tym trudnym terenie. Jędrzej Skłodowski (Aeroklub Kujawski) zajął 10 miejsce a Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski) uplasował się na 13 miejscu.

W klasyfikacji zespołowej nasza drużyna wywalczyła 4 miejsce.

Sytuacja w poszczególnych klasach przedstawia się następująco:

Klasa Standard – 23 zawodników

Wyniki końcowe mistrzostw w klasie Standard:

Miejsce Imię Nazwisko Kraj Szybowiec Punkty
1 Łukasz BŁASZCZYK POL Discus 2a 7408
2 Sjaak SELEN NED Discus 2a 7293
3 Dmitriy TIMOSHENKO RUS Discus 2a 7071
17 Przemysław BARTCZAK POL LS 8 5683

 

Klasa 15 metrowa – 25 zawodników

Wyniki końcowe mistrzostw:

Miejsce Imię Nazwisko Kraj Szybowiec Punkty
1 Didier HAUSS FRA Ventus 2 7188
2 Peter HARTMAN AUT ASG 29 7112
3 Christophe RUCH FRA Ventus 2 7086
10 Jędrzej SKŁODOWSKI POL Diana 2 6488
13 Łukasz GRABOWSKI POL Diana 2 6384

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: http://www.spr.aero/faiegc2015 oraz na <https://www.facebook.com/Szybowcowa.Kadra.Narodowa>

Kontakt:

Informacji na temat zawodników i zawodów udziela Kierownik Ekipy Andrzej Czop tel. tel +48501867204 i Trener Jacek Dankowski tel. 536364021

Rieti podium

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz