Marzenie Łukasza Błaszczyka

Zdolny pilot szybowcowy – Łukasz Błaszczyk, wychowanek Aeroklubu Ostrowskiego oraz członek Szybowcowej Kadry Narodowej dąży do wymarzonego celu. Jest nim udział w Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Finlandii w klasie CLUB. Jednakże, by pilot mógł zmagać się w światowej klasy rozgrywkach, niezbędna jest pomoc finansowa.

Od kilku dni Łukasz Błaszczyk skutecznie promuje swój projekt w lotniczym świecie. Cel jest zacny, a przede wszystkim pozwoli spełnić największe marzenie naszego szybownika. Udział w Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Finlandii oraz godnie reprezentowanie biało-czerwonych barw w rozgrywkach światowych, to cel wychowanka Aeroklubu Ostrowskiego.

Pilot szybowcowy mówi o sobie skromnie – Witam. Nazywam się Łukasz Błaszczyk, mam 34 lata, urodziłem się w Jarocinie aktualnie mieszkam w Książenich pod Grodziskiem Mazowieckim. Od 1995 roku jestem pilotem szybowcowym Aeroklubu Ostrowskiego i pilotem Szybowcowej Kadry Narodowej. Na swoim koncie mam wylatanych 1900h na szybowcach, na trasach przelotowych (na zawodach i poza nimi) przeleciałem szybowcem w sumie 85000 km, czyli prawie dwa razy Ziemię dookoła (bez użycia silnika). Jestem aktualnym Szybowcowym II Vice Mistrzem Europy w klasie CLUB i Vice Mistrzem Polski w klasie CLUB. W miesiącu czerwcu pierwszy raz w moim życiu będę reprezentował barwy narodowe na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Finlandii, Rayskala w klasie CLUB.

W związku z przygotowaniami do Szybowcowych Mistrzostw Świata, jestem zobowiązany do pokrycia części kosztów udziału w poszczególnych zawodach będących formą treningu przed zawodami docelowymi oraz części kosztów zawodów docelowych. W cenie tej zawarte są koszty dojazdu na miejsce zawodów (w tym przprawy promowej Tallin – Helsinki – Tallin), pokrycie wpisowego, holi do konkurencji, noclegu i wyżywienia (również dla pomocnika) oraz dodatkowych kosztów niezależnych bezpośrednio od samego zawodnika. Dysponuję niewielką dotacją z Ministerstwa Sportu ponieważ sport szybowcowy należy do grupy sportów nieolimpijskich dotacje na nasze zawody są niewystarczające (mimo, że POLSCY SZYBOWNICY zajmują najlepsze lokaty na arenie międzynarodowej) zawsze dokładam z własnej kieszeni. Do pełnej realizacji w tym sezonie mimo wszystko zabraknie pokrycia pełnych kosztów uczestnictwa, liczę więc na Wasze wsparcie. Suma, która pozwoli mi spokojnie przeprowadzić pełne przygotowanie to 6500PLN. W zamian ofiaruję każdemu od siebie również ciekawą nagrodę! Sukces jak wiadomo ma „wielu ojców”, moje dotychczasowe sukcesy zaczęły generować większe koszty gdyż wzrosła ranga zawodów.

Plan startów i przygotowań do imprezy docelowej, które podlegają dofinansowaniu:

Szybowcowe Mistrzostwa Świata – Finlandia – Rayskala 14.06 – 06.07.2014
Krajowe Zawody Szybowcowe – Polska – Stalowa Wola – 16.05 – 25.05.2014
Krajowe Zawody Szybowcowe – Polska – Piła 30.05 – 08.06

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się wesprzeć polską flagę pod niebem Szybowcowych Mistrzostw Świata Finlandia Rayskala 2014. Będzie to dla mnie dodatkowa dawka pozytywnej energii. Mając świadomość tego, że są udzie dobrej woli tacy jak ty, którzy wierzą w sukces polskich szybowników. Wzmocni to wolę walki o najwyższe tytuły. Zrobię wszystko żeby pozostawić po sobie widoczny ślad na tych zawodach oraz w waszej pamięci, a także chcę godnie reprezentować Polskę. Szybownictwo to cząstka mnie i mojego całego życia od kiedy wykonałem pierwszy samodzielny lot. Namawiam i zarażam każdego kto wyraża dobrą wolę do rozpoczęcia szkolenia szybowcowego, odpowiem na każdego waszego maila w tym temacie i pokieruję was we właściwym kierunku! Szybownictwo podobnie jak wspinanie to sport ekstremalny ale bardzo „cichy”. Mówi się czasem nawet, że to sporty bez trybun, ale nam te trybuny są potrzebne, bo chcemy pokazać to co się dzieje gdzieś wysoko, gdzie wzrok czasem nie dosięga.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie: polak potrafi.pl. Serdecznie zapraszamy do wsparcia Łukasza Błaszczyka. Niech lotnicza rodzina pokaże na co ją stać!

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz