Dobra passa Polaków na JWGC

Australia: Polacy w roli lidera Mistrzostw Szybowcowych

6. konkurencja Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów przyniosła potwierdzenie, że rywale muszą liczyć się z polskimi reprezentantami. W klasie standard w pierwszej trójce znalazło się dziś dwóch Polaków: Mateusz Siodłoczek i Jakub Puławski. Jacek Flis był 6. W klasie club wygrał Marek Niewiadomy, a Jan Jawornik był 11.

Szybownicy osiągali dziś prędkości przekraczające 150 kilometrów na godzinę. Doskonale poszybowali polscy juniorzy w klasie standard. Mateusz Siodłoczek był dziś pierwszy i zdobył komplet 1000 punktów. Jakub Puławski (Aeroklub Ostrowski) uplasował się na trzeciej pozycji z dorobkiem 993 punktów odrabiając jeden punkt do lidera w klasyfikacji generalnej klasy standard Matthew Scuttera. 6. był Jacek Flis. W „generalce” prowadzi Scutter przed Puławskim i Siodłoczkiem. 5. jest Jacek Flis.

W klasie club doskonale poszybował dziś Marek Niewiadomy, zwycięzca dzisiejszej konkurencji. Jan Jawornik przyleciał dziś na pozycji 11. W „generalce” Jawornik jest drugi w stawce, Niewiadomypiąty.

Polska reprezentacja umocniła się na pozycji lidera w klasyfikacji „Team cup”. Po piętach Polakom deptają Brytyjczycy i Niemcy.

O wczorajszej wygranej w wywiadzie opowiada Kuba Puławski. Niestety tylko po angielsku.

https://youtu.be/RAHgMUWR5QI

A tutaj zwycięzcy w klasie club, a wśród nich Jan Jawornik.

https://youtu.be/qUqoQGJrbEs

źródło: http://wlkp24.info/

fot. Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz