18. Szybowcowe Mistrzostwa Europy

Już za chwilę ruszają 18. Szybowcowe Mistrzostwa Europy w klasach 18 metrów, 20 metrów i Otwartej. Jak zawsze zawody najwyższej rangi w tym roku dostarczą niemałych emocji. A to za sprawą doskonałej obsady w każdej z klas. Polskim faworytem jest Sebastian Kawa startujący w klasie 18 metrowej.

Dla nas szczególnym zainteresowaniem będzie cieszyć się klasa Otwarta. To dawno już nie zdobywany przez Polaków bastion szybowcowy okupowany ostatnio przez Niemców, Anglików czy Francuzów. A zainteresowanie wynika z tego, że oto barw naszej reprezentacji będą w tym roku bronić dwaj zawodnicy z Klinika Kolasiński Gliding Team: Łukasz Wójcik – dwukrotny wice mistrz świata i wice mistrz Europy oraz Adam Czeladzki – aktualny wice mistrz Polski w klasie Otwartej, niezmiernie utalentowany i zacięty zawodnik, którego forma zachwycała podczas ostatnich Mistrzostw Polski w Stalowej Woli.

Dla mnie osobiście Mistrzostwa Europy w Ocseny mają szczególny smak. To tutaj przed ponad 30 laty latałem w swoich pierwszych zawodach międzynarodowych, by wrócić w to miejsce w roku ubiegłym startując w Szybowcowych Mistrzostwach Węgier. Znam więc dobrze ten klimat oraz przemiłą atmosferę, którą tworzą organizatorzy. Mam więc nadzieję, że zarówno pogoda jak i nastroje dopiszą. Że forma naszych zawodników będzie na najwyższym poziomie i że po dwutygodniowych zmaganiach zobaczymy Łukasza i Adama na podium. Mam nadzieję, że razem z Gliding Teamem będzie chłopaków wspierać cała szybowcowa Polska. Już dziś zapraszam na relacje na naszej stronie oraz na teamowym Facebooku.

Jurek Kolasiński

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz