10 lat KK GT

Po 10 latach działalności Klinika Kolasiński Gliding Team zmuszony jestem w kilku słowach przypomnieć na czym polega jego misja, czym jest, a czym nie jest. Tekst ten dedykuje tym, którzy tego nie wiedzą lub wiedzieli i zapomnieli.

KK GT powstało z mojej inicjatywy i było całkowicie finansowane ze środków wypracowanych przeze mnie w mojej prywatnej praktyce lekarskiej. Głównym celem KK GT było i jest wspieranie utalentowanych młodych pilotów szybowcowych w lataniu wyczynowym. Stąd realizowana polityka wyszukiwania talentów i pomoc w osiąganiu przez nich jak najlepszych wyników na arenie międzynarodowej.  Poza aspektem finansowym sporym sukcesem było stworzenie wewnątrz Teamu atmosfery koleżeńskiej współpracy, wymiany doświadczeń i integracji dookoła wspólnych celów. Efektem tego były m/i tytuły: V-ce mistrza świata juniorów Łukasza Grabowskiego, v-ce mistrza świata i Europy, oraz mistrza Europy Łukasza Wójcika,  v-ce mistrza Europy Adama Czeladzkiego oraz liczne medale Mistrzostw Polski wcześniej wymienionych pilotów oraz Piotra Jarysza, Leszka Dudy i Jacka Flisa.   Członkowie KK GT aktywnie wspierają moje działania związane z organizacją corocznych zimowych spotkań szybowników (już ponad 20 lat !!!). Nową, bardzo pozytywną wartością jest aktywność Adama Czeladzkiego na polu szkolenia pilotów niepełnosprawnych. Najnowszym kierunkiem działania KK GT będzie udział w produkcji i rozwoju projektu polskiego szybowca Diana 2, a w perspektywie Diana 3 (18 i 21,5 m). Ten projekt będziemy realizować razem z firmą Avionic. Mam nadzieję, że ta współpraca już niedługo przyniesie  korzyść  polskiej społeczności szybowcowej.

Czym Gliding Team nie jest?

KK GT nie wchodzi w kompetencje trenera kadry szybowcowej zarówno w mianowaniu pilotów do kadry i reprezentacji jak i w przydziale sprzętu.

KK GT nie jest bogatą firmą, którą stać na zakup sprzętu dla  członków teamu. Szybowce, które są własnością trzech członków teamu (Adama Czeladzkiego, Piotra Jarysza i Jurka Kolasińskiego) zostały zakupione z ich prywatnych środków i nie wchodzą w skład majątku KK GT.

KK GT nie jest do nikogo wrogo nastawiony, nie tworzy „struktur mafijnych” (SK).

Czy można robić więcej ? Na pewno tak. Mamy w swoją misję wpisany stały rozwój. Ale z równą troską dbamy o utrzymanie tego co już osiągnęliśmy.  Od kolegów pilotów oczekujemy wsparcia i sympatii, jesteśmy otwarci  na wszelkie uwagi. Natomiast nie będzie naszego przyzwolenia na bezpodstawne opinie godzące w to co razem wspólnie stworzyliśmy w ciągu minionych 10 lat.

Jurek Kolasiński

Na zdjęciu: Leszek Duda w szybowcu Diana 2

Poleć znajomemu
  • gplus
  • pinterest

O Autorze

Zostaw komentarz